Poznaj Ashtanga Vinyasa Jogę

Dynamiczna forma medytacji w ruchu

Ashtanga Vinyasa Joga, zrozumiana jako system dynamicznej praktyki jogi, charakteryzuje się swoją niezmienną sekwencją asan. Ta praktyka jogi łączy w sobie unikalne elementy oddechu i ruchu.

W praktyce Ashtanga Vinyasa Jogi, kluczowe jest zsynchronizowanie każdego ruchu z oddechem, co prowadzi do płynnego przejścia przez różne asany. To połączenie ciała, oddechu i umysłu tworzy medytację w ruchu, która nie tylko wzmacnia ciało, ale również uspokaja układ nerwowy. Ashtanga to forma jogi, która pozwala na pełne doświadczenie praktyki, z zachowaniem koncentracji na obecności w danej chwili.

Ashtanga Joga bez tajemnic

Zbalansuj siłę i elastyczność dla zdrowia i witalności

Zapraszamy na zajęcia Ashtanga Jogi, która dąży do harmonii siły i elastyczności. Na naszych spotkaniach skupimy się na pierwszej z sześciu serii Ashtanga Jogi, znaną jako Chikitsa, która ma na celu oczyszczenie i ogólne wzmocnienie organizmu.

Regularna praktyka Ashtangi przyczynia się do wzmocnienia ciała, poprawy kondycji, wytrzymałości i sylwetki. Dodatkowo, dzięki niej możliwe jest zredukowanie napięć i sztywności w ciele.

Rozpoczynamy od dynamicznych powitań słońca A i B, a następnie przechodzimy przez serię pozycji stojących, siedzących, wygięć w tył oraz pozycji odwróconych. Na zakończenie sesji skupiamy się na pozycjach relaksacyjnych i medytacji, zapewniających chwilę wyciszenia i odprężenia.

Dołącz do naszej praktyki Ashtanga Jogi i doświadcz harmonii między ciałem a umysłem, poprawy zdrowia i witalności.

Zajęcia Ashtanga Yoga

Zajęcia Ashtanga Vinyasa Yogi skierowane są do wszystkich osób dorosłych, które chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Czas trwania zajęć
9
0 min

Cena zajęć
1 wejście 30 zł
4 wejścia 100zł
8 wejść 140zł

Kiedy?
Wtorki:      19.30 – 21.00
Czwartki:  19.30 – 21.00

Gdzie?
Suwałki
ul. Kościuszki 110

Medytacja w ruchu – koncentracja, siła, elastyczność, energia

3 pojęcia Tristana – fundament praktyki Ashtanga Yoga

Tristana jest kluczem do zagłębienia się w duchową stronę jogi. Składa się kolejno z dristhi, oddechu ujjayi i bandh, które stanowią trzy podstawowe punkty wyjścia do praktyki w metodzie ashtangi.

Dristhi

Każdej asanie przypisany jest punkt skupienia wzroku (Drishti). Punkty te pomagają w utrzymywaniu koncentracji w trakcie praktyki. Często są one intuicyjne, zawsze są określone, więc łatwo je znaleźć bądź podążając za wskazówkami nauczyciela, wyrobić sobie nawyk, aby patrzeć we właściwym kierunku.

Utrzymując Drishti, łagodnieje nasza twarz, jest nam łatwiej koncentrować się na wykonywanej pozycji, a także dodaje to spokoju do naszej praktyki!

Oddech Ujjayi

W trakcie praktyki wykonuje się oddech ujjayi, który charakteryzuje się specyficznym dźwiękiem przypominającym szum fal czy powiew wiatru.

Sprzyja utrzymaniu koncentracji w czasie praktyki, wprowadza umysł w stan medytacyjny, poprawia wymianę tlenową,
do praktyki dodaje dźwięk i wibrację, co sprzyja obserwacji płynności praktyki i niewprowadzaniu się w stan napięcia.

Bandhy

Ostatnim elementem w praktyce są bandhy i asany, czyli nasza postawa zewnętrzna (asana) i wewnętrzne ustawienie w ciele (bandhy). Bandhy to tak zwane zawiązywanie energii i kierowanie jej w odpowiednie miejsca, pełnią funkcję miejscowych blokad przepływu psychosomatycznej energii w ciele.

Spełniają one również ważną funkcję w ciele fizycznym, stanowiąc stabilizację kręgosłupa w trakcie wykonywania asan. Bandhy współgrają z oddechem wzmacniając się wraz z wydechem.